Статті

Цінність Жана Габена - не в умінні грати будь-які ролі. Він був цінний сам по собі

Історія по стінах
... Одного разу в 1939 році в одному з розкішних номерів голлівудських готелів пролунав пізній телефонний дзвінок. Чарівний жіночий голос на бездоганному французькому сказав: «Жан, це Марлен». Так почалася прекрасна, бурхлива, яскрава любовна історія Жана Габена і Марлен Дітріх завдовжки в 6 років. Ці відносини залишили глибокий слід в серцях обох. Шикарна Марлен Дітріх завжди називала неповторного Жана Габена своєю найбільшою любов'ю ...
  Жан Габен (справжнє ім'я Жан Алексіс Монкорже) - один з найбільших акторів французького кіно, офіцер Ордена Почесного легіону. Якщо брати кінематограф, як окрему цивілізацію, то ім'я цієї людини заслуговує на суверенну територію. З'явився на світ 17 травня 1904 року   сьомим за рахунком дитиною в родині артистів кабаре. Спочатку Жан НЕ йшов на контакт з тим світом закулісся, з яким його знайомив батько. Габен навіть називав акторів - «купою непотребу». Однак в 19 років все ж зіграв невеликі ролі, поки не пішов в армію. Він не бачив особливої ​​різниці між грою в спектаклі і тягання важких мішків з вугіллям.
Після армії Жан остаточно вибирає кінематограф вже під псевдонімом «Жан Габен». Він дуже органічно грав абсолютно будь-які ролі. Співав, наслідуючи французькому шансоньє Морісу Шевальє. Увійшов в трупу Мулен Руж, і був запрошений в дві картини німого кіно.
Своїм чарівним голосом, природного харизмою і неповторною мімікою Габен підкорив безліч жіночих сердець. Він став справжнім улюбленцем всіх французів. Погляд, жест - і перед нами постає весь світ неординарної людини. Ним зацікавилися люди, які в майбутньому стануть найбільшими режисерами і сценаристами Франції, проте без Габена вони такими б не стали.
У 1939 році з початком Другої світової війни Жан вирішується покинути улюблену Францію, переїхавши до Голлівуду. Однак, голлівудської зірки Жана Габена так і не вийшло. Повернувшись до Франції, він вступає до лав армії. Не дивлячись на фобію вогню і електрики, Габен вибирає танкові війська. Марлен Дітріх всіляко підтримує коханого. Їх роман пережив війну, але не витримав світу ...
У 50-і роки французький кінематограф поступово оговтався від Другої світової. Габен прекрасно втілює на екранах свій новий образ «татуся» - людини, яка прожила нелегке життя і готовий дати пораду молодому поколінню. Його кар'єра отримала новий сплеск, а запрошення Габена в фільм - означало неодмінний успіх кінострічки! Критиків Жан Габен не любив і називав «пройдисвітами». Критикувати Габена міг тільки він сам.
Великий артист пішов з життя 15 листопада 1976 року. Колеги порівнювали смерть Габена з ударом блискавки, раптово відразу старе, але міцне і надійне дерево. Його прах був розвіяний разом з фіалками (улюбленими квітами Габена) з військового літака над морем. Якщо вам коли-небудь вдасться побувати на Північно-Заході Франції, то саме там, в 30 км від землі, в водах Атлантики, знайшов вічний спокій великий Жан Габен.
Премія імені Жана Габена, яку вручають молодим талановитим акторам Франції, лише підкреслює, що ніхто на сьогоднішній день не затьмарив зірку на ім'я Жан Габен!

Фільми, щоб закохатися в Габена:
«Знедолені» (1958 р)
«Грім небесний» (1965 р)